Tego jeszcze nie było!

Apple zatrudniło byłego wiceprezesa firmy Microsoft i założyciela nieistniejącej marki Smart Lock Otto, by poprowadził jej inteligentny dom. Sam Jadallah skromnie zaktualizował swoją stronę LinkedIn w weekend krótko po tym, jak CNBC poinformowała o przeniesieniu, wymieniając jedynie jego rolę jako „Working on Home” w Apple.

Aktor nic nie powiedział o przesłaniu, ale jak wiesz, Donald Trump zaatakował społeczność trans z takimi zasadami, jak wyrzucanie ich z wojska. Trump odwrócił także politykę Obamy polegającą na wspieraniu praw studentów trans do korzystania z łazienki według własnego wyboru.

Począwszy od 2015 roku, bojownicy z Pakistanu w Kaszmirze coraz częściej podejmowali głośne ataki samobójcze przeciwko indyjskim siłom bezpieczeństwa. W lipcu 2015 r. Trzech bandytów zaatakowało autobus i posterunek policji w Gurdaspur. Na początku 2016 roku czterech do sześciu bandytów zaatakowało Stację Sił Powietrznych Pathankot. W lutym i czerwcu 2016 r. Bojownicy zabili odpowiednio 9 i 8 pracowników ochrony w Pampore. We wrześniu 2016 r. Czterech napastników zaatakowało główną kwaterę brygady indyjskiej w Uri, zabijając 19 żołnierzy. W dniu 31 grudnia 2017 r. Centrum Szkolenia Komandosów w Lethpora zostało również zaatakowane przez bojowników zabijających pięciu pracowników ochrony. Ataki te miały miejsce w pobliżu krajowej autostrady Dżammu Srinagar.

NASA powstała w 1958 roku, zastępując National Advisory Committee for Aeronautics (NACA). Nowa agencja miała mieć wyraźnie cywilną orientację, zachęcając do pokojowych zastosowań w naukach o kosmosie. Od momentu powstania większość amerykańskich badań kosmicznych prowadziła NASA, w tym misje lądowania Apollo Moon, stacja kosmiczna Skylab, a później prom kosmiczny. NASA wspiera Międzynarodową Stację Kosmiczną i nadzoruje rozwój pojazdów Orion Multi-Purpose Crew Vehicle, Space Launch System i Commercial Crew. Agencja jest również odpowiedzialna za Program Usług Uruchomienia, który zapewnia nadzór nad operacjami uruchamiania i zarządzaniem odliczaniem w przypadku bezzałogowych uruchomień NASA.

Gesty w kształcie pierścienia, utworzone przez palec wskazujący i kciuk z przedłużonymi cyframi, pojawiają się w Grecji co najmniej w piątym wieku przed Chrystusem i można je zobaczyć na malowanych wazach jako wyraz miłości, z kciukiem i palcem wskazującym naśladującymi pocałunki. W przypadku, gdy jedna osoba zwracała się do drugiej w starożytnej Grecji, gestem okazał się wyznawca miłości do drugiego, a sentyment był bardziej widoczny w dotyku koniuszków palców niż w pierścieniu, który uformowali. Jako wyraz zgody i aprobaty, gest można przypisać pierwszemu stuleciem Rzymu, w którym retoryce Quintilian jest rejestrowany jako używający go. Kwintilianowa chironomia określała różne konteksty użycia gestu w określonych punktach mowy: otwierać, dawać ostrzeżenie, pochwalić lub oskarżać, a następnie zamknąć deklamację.

Pahlen nakazał dwóm batalionom w Mormant powstrzymać Francuzów za wszelką cenę, aby reszta dowództwa mogła uciec. Cztery pułki kozackie sprzeciwiały się korpusowi Kellermanna, podczas gdy regularna kawaleria Rüdigera stawała w obliczu korpusu Milhauda. Jacques Gervais, brygada barona Subervie, oddział Pire’a, skręcił w prawo i rzucił się na rosyjskich harcowników, podczas gdy reszta kawalerii Milhaud podeszła do jeźdźców Rüdigera. Pośrodku piechota Gérarda wkroczyła do wioski Mormant, spychając obrońców na otwartą przestrzeń. Pierre Ismert, prowadząc jedną z brygad Trelliarda, rzucił 4 dragonów u uciekających Rosjan, zmuszając wielu do poddania się. Na prawym skrzydle pierwsza brygada Lhéritiera pod sierpniem Étienne Lamotte rozproszyła dwa pierwsze pułki kozackie. Gdy starali się interweniować Kozacy Iłowajscy i Rebriowscy, zostali porwani przez drugą brygadę Lhéritiera kierowaną przez Jeana Antoine’a de Collaerta. Gdy jeźdźcy Lhéritiera pogalopowali po rozbitych kozakach, szósta dywizja dragonów Trelliarda zaatakowała i złamała rosyjski plac.

Do najgorszych tragedii należało pochówkowanie miejscowej szkoły podstawowej, położonej najbliżej grzbietu górskiego, ponieważ osuwisko miało miejsce, gdy szkoła była w trakcie sesji i pełna dzieci. Gubernator prowincji Rosette Lerias powiedział, że szkoła liczyła 246 uczniów i siedmiu nauczycieli; tylko dziecko i dorosły zostali uratowani natychmiast po katastrofie. Około 80 kobiet, które uczestniczyły w obchodach piątej rocznicy powstania Guinsaugon Women’s Health Association, również straciło życie.